Pomoc tłumacza języka migowego w bibliotece

Od 4 października 2021 roku Miejska Biblioteka Publiczna im. Tadeusza Różewicza we Wrocławiu umożliwia osobom głuchym lub słabosłyszącym korzystanie z pomocy tłumacza języka migowego online.

Obsługa czytelnika w polskim języku migowym jest nieodpłatna i nie wymaga wcześniejszego umawiania się na wizytę. Zainteresowani, którzy potrzebują pomocy mogą skorzystać z niej na dwa sposoby.

Pierwszy stacjonarnie w jednej z czerech filii (nr 1, 23, 29 i 58). Pracownik – za pośrednictwem komputera z kamerą – łączy się z tłumaczem języka migowego. Tłumacz będzie pośredniczył w rozmowie między klientem a urzędnikiem. Rozmowa odbywa się w czasie rzeczywistym.

Z kolei drugi sposób to zdalna rozmowa za pośrednictwem strony www biblioteki. Czytelnik inicjuje ją samodzielnie i jest przekierowywany do systemu przeznaczonego dla osób niesłyszących.

Źródło zdjęć: mat.pras. MBP Wrocław