LEM – wystawa i materiały edukacyjne od NCK

Narodowe Centrum Kultury przygotowało wystawę „LEM” promującą dzieła Stanisława Lema poprzez prace współczesnych artystów, którzy zinterpretowali plastycznie dziesięć książek Lema. W ekspozycji znalazły się także kultowe grafiki Daniela Mroza oraz cytaty i fragmenty powieści Lema w postaci audiobooków.

Propozycja Narodowego Centrum Kultury jest dla wszystkich, którzy przyjemność obcowania z książkami Lema mają przed sobą, ale również tych, którzy czytali je już dawno i zechcą do nich wrócić. A jesteśmy przekonani, że warto, bo to proza inteligentna, przewrotna, dowcipna i zaskakująco aktualna – zachęca organizator.

Wystawa może odbyć się w każdej bibliotece, która włącza się w obchody Roku Lema. By otrzymać pliki wystawy i materiały edukacyjne (scenariusze) należy wysłać wniosek do NCK. Szczegóły (regulamin i pliki poglądowe) dostępne są na stronie nck.pl.

Pobierz też bezpłatne e-booki z utworami Stanislawa Lema na polona.pl.

3 sposoby na dofinansowanie oferty bibliotek

Źródło zdjęć: wikimedia commons CC BY-SA 3.0