„Biblioteka pod Chmurką” w Ostrowi Mazowieckiej

W ramach budżetu obywatelskiego Miasta Ostrów Mazowiecka na 2018 rok w przestrzeni lokalnej stanęły szafy biblioteczne. Dzięki dofinansowaniu udało się rozmieścić aż 5 szaf, z których można wziąć lub wymienić książki w ramach bookcrossingu.

Biblioteka pod Chmurką

5 szaf, z drzwiami przypominającymi książkę, wykonano z drewna jesionowego i sosnowego. Są one umieszczone na specjalnie przygotowanych podestach. W środku na półkach znalazły się książki i inne lektury, które można zabrać do czytania lub wymienić zgodnie z ideą bookcrossingu. Na drzwiach szaf umieszczony został slogan: Weź – Przeczytaj – Odłóż. O nowe obiekty i ich zawartość ma zadbać Miejska Biblioteka Publiczna im. Marii Dąbrowskiej. Koszt przedsięwzięcia wyniósł prawie 20 tys. złotych.

„Biblioteki Pod Chmurką” rozmieszczono w pięciu punktach miasta:

• na placu przed Starą Elektrownią,
  • na placu zabaw „Topolowy Zakątek”,
  • w Ogródku Jordanowskim,
  • na placu Księżnej Anny Mazowieckiej,
  • przy Miejskim Przedszkolu nr 2.

Uroczyste otwarcie projektu „Biblioteka pod Chmurką” odbyło się 13 kwietnia na placu przed Starą Elektrownią. Spotkanie zakończyło się wspólnym czytaniem utworów Marii Dąbrowskiej, w wykonaniu laureatów konkursu „Czytanie jest modne w Ostrowi Mazowieckiej”.

Źródło zdjęć: UM Ostrów Mazowiecka