spot_img

Jaki powinien być dobry artykuł?

Realizujesz ciekawe zajęcia biblioteczne? Masz sukcesy w promocji czytelnictwa? A może masz swój sposób na poszczególne zadania w pracy lub problemy, którymi chcesz się podzielić?

Biblioteka Publiczna

To czasopismo tworzone dla bibliotekarzy i przez bibliotekarzy. Zapraszamy wszystkich chętnych autorów do współpracy nad kolejnymi numerami, którzy chcą się podzielić z innymi wartościowymi materiałami, pomysłami oraz swoimi doświadczeniami.

Prześlij tekst i promuj swoją bibliotekę!

  • Autorskie teksty prosimy nadsyłać na adres barbara.morawiec@sukurs.edu.pl lub redakcja@lustrobiblioteki.pl.
  • Wzory artykułu, scenariusza i wskazówki dla autorów dostępne są na stronie www.bibliotekapubliczna.com w zakładce „Autorzy”.
  • Materiały przyjęte przez redakcję są wynagradzane honorarium oraz egzemplarzem autorskim.

Jesteśmy czasopismem tworzonym przez czytelników, praktycznym i bliskim realiów, więc szukamy materiałów na temat codziennej pracy w zwyczajnych bibliotekach: dobrych praktyk i sprawdzonych pomysłów. Na pewno masz coś interesującego do przekazania.

Czekamy na propozycje bibliotekarzy z większych i mniejszych placówek, dyrektorów bibliotek, specjalistów w poszczególnych dziedzinach.

Jaki powinien być dobry artykuł?

  • Praktyczny – To najważniejsze. Jesteśmy czasopismem praktycznym, stanowiącym bieżącą pomoc w pracy. Artykuły powinny proponować konkretne rozwiązania, odpowiadać na realne problemy, być możliwe do wdrożenia w zwyczajnej bibliotece.
  • Napisany przejrzystym językiem – Teksty powinny być napisane zwięźle i zrozumiale. Jeżeli masz wątpliwości, czy któryś fragment jest niezbędny, to pewnie należy go skreślić. W trakcie redagowania skracamy większość artykułów.
  • Przydatny czytelnikowi – Przeczytaj artykuł krytycznie, z punktu widzenia typowego czytelnika. Jest bibliotekarzem ze sporym doświadczeniem w zawodzie. Czy dowiadujesz się czegoś nowego? Czy to interesujące? Czy wykorzystasz to w pracy?
  • Pozbawiony informacji nieistotnych – Pomiń długie wstępy z definicjami, prywatnymi historiami, autopromocją i informacjami na temat biblioteki. Czytelnika interesuje tylko to, z czego może skorzystać.
  • Napisany odważnie i szczerze – Coś się nie udało podczas realizacji akcji bibliotecznej? Opisz to, by przestrzec innych. Masz swoją opinię na temat jakiegoś aspektu pracy? Nie ukrywaj jej.
  • Będący blisko realiów – Unikamy materiałów tworzących fikcyjny obraz biblioteki idealnej.

Biblioteka Publiczna

Źródło zdjeć: pixabay.com – Hans (lead)

Kontakt w sprawie adopcji: 791 530 177