spot_img

Biblioteczne pasmo informacyjne [53]

Biblioteka jest metaforą życia, Domek Ryszarda Kapuścińskiego, polskie książki w Wielkiej Brytanii, kontynuacja (nie)czytelnictwa Polaków oraz polecenia innych materiałów w najnowszym zestawieniu BiblioNews-ów.

Promocja polskiej kultury w brytyjskich bibliotekach

polskieradio.pl: – Idea jest taka, żeby przy współpracy z samorządami w Wielkiej Brytanii, wprowadzić do tamtejszych bibliotek tytuły, które wiążą się z polską kulturą – o akcji „Polish Bookshelf Project” mówił w Dwójce Dariusz Jaworski, dyrektor Instytutu Książki.

Promocja literatury polskiej w Kanadzie [wywiad]

Prof. Marta Wyka: biblioteka jest metaforą życia

polskieradio.pl: – Z książek czerpiemy coś innego, albo coś więcej, niż tylko wiedzę o pewnych światach, ludziach, o pewnych okolicznościach pisania literatury – podkreślała prof. Marta Wyka, opowiadając o swoim nowo wydanym zbiorze tekstów „Napisane niedawno”.

„Chcesz, by Twoje dziecko zakochało się w czytaniu? Przyprowadź je do biblioteki”

tutajglogow.pl: Głogowska biblioteka organizuje cykliczne spotkania, które mają sprawić, że mali głogowianie będą chcieli odkrywać ten wielobarwny świat literatury, pokochają czytanie, a książka będzie dla nich równie ważna jak nowoczesne gadżety…

Bolewice będą miały własną zakładkę w Nowotomyskiej Galerii Internetowej

nowytomysl.nowinylokalne.pl: Dzięki zebranym od mieszkańców fotografiom w Nowotomyskiej Galerii Internetowej Bolewice będą miały swoją własną zakładkę, gdzie będzie można obejrzeć ciekawe, bardzo stare już fotografie, przedstawiające lokalne tradycje, miejsca i osoby z tej miejscowości. To obecnie jedyne takie miejsce, gdzie gromadzone są fotografie dotyczące Bolewic.

Dziury w dachu, pozrywane okna. Domek Ryszarda Kapuścińskiego na Polu Mokotowskim ruiną

warszawa.wyborcza.pl: Dziury w dachu, powyrywane okna, butwiejące elewacje. Domek na Polu Mokotowskim, w którym w młodości mieszkał Ryszard Kapuściński, jest w dramatycznym stanie. Miał być częścią ścieżki poświęconej „cesarzowi reportażu”, a stał się ruiną.

Tomasz Makowski: To mit, że Internet odciąga od czytania

weekend.gazeta.pl: Ilona Łepkowska mówi, że w polskich serialach trudno jej umieścić książkę, bo producenci protestują: książka w Polsce nie kojarzy się ze zwyczajnym domem. To jest niestety prawda – mówi Tomasz Makowski, dyrektor Biblioteki Narodowej.

38% Polaków czyta książki – stan czytelnictwa w Polsce w 2017 roku

Źródło zdjęć: pixabay.com