spot_img

Listopadowe wydarzenia biblioteczne

2 kongresy, 3 konferencje naukowe, 1 seminarium i inne wydarzenia – to wszystko dla bibliotekarzy w jednym miesiącu. Gdzie warto pojawić się w listopadzie? Sprawdźcie polecane konferencje i miejsca w których spotkacie Lustro Biblioteki.

Patronat Lustra Biblioteki

  • Międzynarodowa Konferencja Naukowa „Osoby z niepełnosprawnością w bibliotece – inkluzja w świecie informacji i kultury – teoria i praktyka” – 08-09,11.2016, Zielona Góra
  • Konferencja naukowa „Kultura książki w humanistyce współczesnej” – 23-24.11.2016, Wrocław
  • Lektura pokarmem wyobraźni, czyli którędy do czytelnika – 29.11.2016 w Bielsko-Biała

W tym miesiącu na bibliotekarzy czekają aż dwa kongresy. Pierwszy organizowany przez FRSI odbędzie się 17-18.11.2016 w Łodzi pod hasłem „Biblioteka to ja!”. Tydzień później w Warszawie będzie miał miejsce Uroczysty Kongres Polonistów i Bibliotekarzy.

Miejska Biblioteka Publiczna w Gdyni oraz Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Gdańsku jako organizatorzy zapraszają na (nie)konferencję Kierunek-Wizerunek, która poświęcona będzie zagadnieniom związanym z marketingiem i strategiami zarządzania.

Z kolei Instytutu Informacji Naukowej i Bibliologii UMK zachęca do udziału w dwudniowej Ogólnopolskiej Konferencji Oprawoznawczej zatytułowanej „Introligatorzy i ich klienci”. W Łodzi odbędzie się konferencja „Fenomenalna Biblioteka”. Listopad zakończy IV Seminarium Biblioteka Nowa. Tematem przewodnim będzie „Otwarta, demokratyczna przestrzeń usługowa – czyli o architekturze bibliotek”.

Z Lustrem Biblioteki w tym miesiącu będziecie mogli się zobaczyć w Łomży, Turku, Wrocławiu, Bielsku-Białej, Warszawie i Krakowie. Zapraszam, Barbara Maria Morawiec 🙂

Szczegóły wydarzeń znajdziesz w Kalendarium konferencji Lustra Biblioteki