Recenzje książek w Lustrze Biblioteki

Wydajesz wartościowe książki? Współpracuj z Lustrem Biblioteki i pokaż je szerokiemu gronu miłośników literatury oraz bibliotekarzom, którzy szukają interesujących tytułów do wzbogacenia księgozbiorów.

Recenzje książek w Lustrze Biblioteki to nie tylko rekomendacje, ale mnóstwo inspiracji dla bibliotekarzy oraz wskazanie sposobów na wykorzystanie lektur w codziennej pracy.

Aby jeszcze bardziej ułatwić pracę bibliotekarza i odnalezienie się w świecie rynku książki publikowane są specjalne artykuły tematyczne, w których polecamy publikacje warte uwagi na różne okazje.

Dział Recenzji w Lustrze Biblioteki redaguje Aleksandra Sobańska.

Kontakt z w sprawie recenzji: recenzje@lustrobiblioteki.pl

Kontakt w sprawie objęcia patronatu nad książką oraz organizacji konkursów i akcji dla bibliotek: redakcja@lustrobiblioteki.pl

Zobacz, jakie książki zostały zrecenzowane w Lustrze Biblioteki!

Współpraca z wydawnictwami opiera się na prostych zasadach:

1. Lustro Biblioteki recenzuje wartościowe książki warte polecenia, publikacje przydatne w pracy bibliotekarza oraz wybrane publikacje selfpublishingowe.

2. Lustro Biblioteki może opublikować scenariusz lekcji bibliotecznych lub inne materiały, które towarzyszą książce.

3. Lustro Biblioteki obejmuje książki i inne publikacje swoim patronatem po uprzednim ustaleniu warunków.

4. Lustro Biblioteki nie recenzuje książek na zamówienie, ani nie przesyła tekstów do autoryzacji. Recenzje są subiektywne.

5. Wysłanie egzemplarza książki do recenzji nie jest równoznaczne z publikacją recenzji w Lustrze Biblioteki.

6. Wysyłka egzemplarza odbywa się na koszt wydawnictwa. Przesłany egzemplarz nie jest zawracany do Wydawnictwa.

7. Wydawnictwo wyraża zgodę na publikację okładki książki w serwisie Lustro Biblioteki.

8. Ostateczną decyzję o opublikowaniu recenzji podejmuje redaktor naczelna Lustra Biblioteki.

9. Lustro Biblioteki nie zamieszcza reklam ani linków do e-sklepów oraz nie uczestniczy w żadnych programach partnerskich.

10. Lustro Biblioteki nie wyraża zgody na automatyczne dopisywanie adresów e-mailowych do newsletterów ani przesyłania ofert wydawnictw.