• This event has passed.

200 lat Ossolineum – konferencja jubileuszowa

19 października 201720 października 2017

Celem konferencji jubileuszowej będzie zaprezentowanie różnorodnej problematyki dotyczącej nie tylko dziejów Zakładu Narodowego, ale także innych polskich instytucji kulturalno-naukowych, powstających od końca XVIII w. do czasów współczesnych. Chcielibyśmy spojrzeć na ich działalność z perspektywy historycznej, historii idei, historii kultury, biografistyki, ale także w aspekcie praktyki bibliotekarskiej, muzealniczej i wydawniczej. Interesuje nas bowiem zarówno tło historyczne powstania i rozwoju kolekcji czy instytucji ważnych dla zachowania i rozwoju kultury polskiej (bibliotek, muzeów i innych), ich działalność wydawnicza, jak i główne wątki historyczne, zjawiska i zdarzenia kluczowe dla losów tych instytucji.

Start:
19 października 2017