X edycja konkursu im. Olgi Rok

Do 9 lipca bibliotekarki z całej Polski mogą zgłosić się do X edycji Konkursu im. Olgi Rok. Dzieląc się swoimi historiami, mogą wygrać 5 tysięcy złotych na spełnienie marzeń związanych z rozwojem osobistym.

Konkurs im. Olgi Rok

Stypendium w Konkursie im. Olgi Rok jest finansowane ze środków funduszu wieczystego, utworzonego w 2012 roku z inicjatywy wnuczki Olgi Rok – Ani, która w ten sposób chciała upamiętnić życie i pracę babci – bibliotekarki z Warszawy. Jego celem jest wsparcie rozwoju osobistego bibliotekarek z całej Polski oraz zebranie i docenienie historii kobiet, które – podobnie jak kiedyś Olga Rok – potrafią mobilizować siebie i innych do poszukiwania nowych rozwiązań, do przełamywania stereotypów i które wspierają rozwój swoich społeczności.

Dofinansowanie

Bibliotekarki z całej Polski mogą ubiegać się o stypendium w dwóch kategoriach konkursowych: placówka biblioteczna jednoosobowa oraz placówka biblioteczna wieloosobowa. Wysokość stypendium w każdej z dwóch kategorii wynosi 5 000 zł.

Regulamin i szczegóły

Źródło zdjęć: freepik.com