Dotacje dla bibliotek. Gdzie można aplikować?

Trwają nabory do trzech programów, w których biblioteki mogą otrzymać dofinansowanie na projekty aktywizujące społeczność lokalną, zmiany przestrzeni bibliotecznych czy wyposażenie placówek w sprzęt komputerowy.

BLISKO

Trwa nabór do konkursu „BLISKO – Biblioteka | Lokalność | Inicjatywy | Społeczność | Kooperacja | Oddolność” w ramach NPRCz 2.0. Napisz wniosek na realizację projektu wzmacniającego kulturotwórczą funkcję biblioteki i aktywizującego społeczność lokalną. Dziś odbędzie się spotkanie informacyjne on-line.

Dofinansowania są przyznawane w przedziale od 100 000 zł do 140 000 zł.

Nabór trwa do 20 lipca 2021 roku.

Infrastruktura bibliotek 2021–2025

Można ubiegać się dofinansowanie projektów, czyli przedsięwzięć polegających na realizacji jednego z następujących zadań: budowa, przebudowa, rekonstrukcja, adaptacja lub modernizacja bibliotecznego obiektu budowlanego, wraz z jego wyposażeniem.

Dofinansowania są przyznawane w przedziale od 500 000 zł do 2 250 000 zł.

Nabór trwa do 9 sierpnia 2021 roku.

Kraszewski. Komputery dla bibliotek 2021

W ramach programu można ubiegać się o dofinansowanie zakupu komputerów, oprogramowania i komputerowych urządzeń peryferyjnych, robotów edukacyjnych, tablic i monitorów interaktywnych, oprogramowania i nie tylko.

Dofinansowania są przyznawane w przedziale od 10 000 zł do 30 000 zł.

Nabór trwa do 23 sierpnia 2021 roku.

Źródło zdjęć: freepik.com