Kolekcja polskich wydań utworów Hansa Christiana Andersena

Dziś obchodzimy święto książki dla dzieci oraz urodziny Hansa Christiana Andersena. Warto więc spojrzeć do kolekcji polskich wydań baśniopisarza i powrócić do czasów dzieciństwa. Jeżeli jeszcze nie macie pomysłu na świętowanie tego dnia online, to skorzystajcie z poniższej inspiracji.

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ KSIĄŻKI DLA DZIECI W 2021 ROKU

Bogata kolekcja wczesnych, przed- i powojennych polskich wydań utworów Hansa Christiana Andersena pokazuje, jak popularny był wśród polskich dzieci autor Dziewczynki z zapałkami. Na szczególną uwagę zasługują mniej znane utwory i ich tłumaczenia, a wśród nich powieść Tylko grajek czy opowiadanie Szkaradny kaczorek, czyli Brzydkie kaczątko w mniej popularnym przekładzie – podaje Biblioteka Narodowa.

Zobacz kolekcję Hans Christian Andersen oraz poleć ją na fanpage’u i stronie internetowej biblioteki. Poniżej przygotowałam dla Was wybrane okładki, które możecie pobrać i wykorzystać.