Zaostrzone zasady bezpieczeństwa w czterech województwach

Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu: od poniedziałku, 15 marca, w woj. mazowieckim, lubuskim, pomorskim i warmińsko-mazurskim instytucje prowadzące działalność kulturalną i artystyczną, tj. teatry, kina, opery, filharmonie, muzea, galerie, biblioteki oraz domy i centra kultury, ponownie muszą zawiesić działalność.

W obszarze kultury działalność muszą zawiesić:
biblioteki – zakaz organizacji wydarzeń z udziałem publiczności oraz udostępniania zbiorów czytelnikom i użytkownikom wewnątrz budynków (czytelnie, wypożyczalnie). Wolno jedynie prowadzić działania online oraz udostępniać zbiory w formie bezkontaktowej na zewnątrz budynków, z zachowaniem odpowiednich wymogów sanitarnych (za pośrednictwem książkomatów lub usługi „Książka na telefon”).

Ograniczenia w wymienionych województwach obowiązują do 28 marca 2021 r.

Rekomendacje dla bibliotek

Sprawdź rekomendacje Biblioteki Narodowej oraz serwis #KORONAWIRUS – INFORMACJE DLA BIBLIOTEK.

Źródło zdjęć: freepik.com