Komunikat w sprawie zapowiedzianych obostrzeń

W związku z zapowiedziami ministra zdrowia rozszerzenia obostrzeń w niektórych województwach, również w instytucjach kultury, Biblioteka Narodowa uprzejmie informuje, że oczekuje na projekt zakresu obostrzeń. Jak tylko zostaną udostępnione szczegóły rozporządzenia Rady Ministrów, Biblioteka Narodowa niezwłocznie o tym poinformuje oraz przekaże swoje rekomendacje.

Biblioteka Narodowa jednocześnie przypomina, że otwarcie lub zamknięcie biblioteki oraz zakres jej działania powinien być dostosowany do miejscowej sytuacji epidemicznej. W miejscowościach, w których odnotowywany jest wzrost zakażeń biblioteka powinna rozważyć ewentualne ograniczenie swojej działalności do udostępniania bezkontaktowego.

#KORONAWIRUS – INFORMACJE DLA BIBLIOTEK