Program „Literatura” – wyniki

MKDNiS podało wyniki naboru do programu „Literatura”. Dofinansowanie w łacznej kwocie 3,3 mln zł otrzymało 136 instytucji i podmiotów, w tym 4 biblioteki (na 25 złożonych wniosków).

Literatura

Strategicznym celem programu jest podnoszenie poziomu świadomości literackiej i uzupełnienie rynku wydawniczego poprzez dofinansowywanie wartościowych, niekomercyjnych publikacji literatury polskiej i światowej, ze szczególnym uwzględnieniem dzieł mierzących się z zadaniem utrwalenia tożsamości kulturowej i narodowej poprzez odniesienie się do ważnych dla polskiej kultury rocznic, jubileuszy czy wydarzeń historycznych. W programie szczególnie uwzględnia się debiuty pisarskie, czyli pierwsze publikacje w formie książkowej (drukowanej lub w formie e-booka) autorów piszących w języku polskim, oraz twórczość adresowaną do dzieci i młodzieży.

Przyznane dofinansowania

(instytucja – zadanie/projekt – kwota, według kolejności najwyższej dotacji)

• Biblioteka Publiczna m.st. Warszawy – Biblioteka Główna Województwa Mazowieckiego – Bibliofilska edycja wyboru wierszy Tadeusza Różewicza „Czas który idzie” – 32 000,00 zł
  • Biblioteka Publiczna m.st. Warszawy – Biblioteka Główna Województwa Mazowieckiego –Bibliofilska edycja wyboru wierszy Krzysztofa Kamila Baczyńskiego „Wyje za mną ciemny, wielki czas” – 32 000,00 zł
  • Biblioteka Śląska w Katowicach – Pierwsze polskie kompletne wydanie „Opowieści kanterberyjskich” Geoffreya Chaucera – 21 360,00 zł
  • Wojewódzka Biblioteka Publiczna i Centrum Animacji Kultury w Poznaniu – Redakcja, przygotowanie do druku, druk, oprawa i promocja antologii wierszy Juliana Przybosia Świat się wiecznie zaczyna – 14 400,00 zł

Odwołania można składać do 5 marca 2021 roku.

Szczegółowe wyniki dostępne są na stronie gov.pl/web/kultura

Źródło zdjeć: freepik.com – dragana-gordic