Nowelizacja Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Zakup zdalnych dostępów do książek elektronicznych oraz możliwość kontynuacji zadań w wydłużonym terminie zakłada znowelizowany Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa. Przygotowana przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego uchwała Rady Ministrów z dnia 10 grudnia 2020 r. zmieniająca uchwałę w sprawie ustanowienia programu wieloletniego „Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa” została podpisana przez premiera Mateusza Morawieckiego.

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa

Program składa się z 4 Priorytetów, które realizuje MKiDN za pośrednictwem Biblioteki Narodowej i Instytutu Książki oraz MEN. Zmiany wprowadzone w znowelizowanej uchwale są podyktowane utrzymującym się stanem epidemii i dotyczą dwóch Priorytetów:

Priorytet 1 – Zakup nowości wydawniczych do bibliotek publicznych

• umożliwienie bibliotekom publicznym zakupu zdalnych dostępów do książek elektronicznych bez obowiązku wniesienia wkładu własnego

Priorytet 2 – Infrastruktura bibliotek 2016-2020

• wydłużenie terminu realizacji zadań do 31 grudnia 2021 r. przy założeniu realizacji zadania wyłącznie z wkładu własnego.
  • przesuniecie w czasie wydatkowania części środków z wkładu własnego na rok 2021.

Szczegóły w komunikacie Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu.

Źródło zdjęc: freepik.com