Zamknięcie bibliotek od 7 do 29 listopada

W związku z bardzo dużym wzrostem zakażeń premier Mateusz Morawiecki zapowiedział zamknięcie dla użytkowników instytucji kultury od 7 (sobota) do 29 listopada (niedziela) 2020 roku.

Biblioteka Narodowa rekomenduje całkowite zamknięcie bibliotek dla użytkowników (w tym czytelń, wypożyczalni, informatoriów) we wskazanym okresie.

Biblioteka Narodowa zachęca do takiej organizacji pracy, aby jak najwięcej pracowników mogło pracować zdalnie. Komunikat w tej sprawie ukazał się wczoraj. Pracownicy konieczni do podtrzymania funkcjonowania biblioteki (np. pracownicy obsługi i ochrony) powinni pracować stacjonarnie zachowując zasady rygoru sanitarnego.

Komunikat Biblioteki Narodowej

Pomoc dla bibliotekarzy

Przypominamy, że Biblioteka Narodowa uruchomiła poradnię, w której można uzyskać odpowiedzi na pytania dotyczące działalności bibliotek w związku z sytuacją spowodowaną pandemią wirusa. Zachęcamy bibliotekarzy do zapoznania się z listą już udzielonych odpowiedzi. Nowe pytania prosimy przesyłać na adres: poradnia@bn.org.pl.

Zachęcamy jednocześnie do zapisania się do newsletter „Poradnik i Biuletyn BN dla bibliotekarzy”. Prosimy o kontakt pod adresem biuletyn@bn.org.pl.

Bieżące komunikaty dotyczące funkcjonowania bibliotek w czasie epidemii ukazują się na stronie głównej Biblioteki Narodowej.