Sekrety Biblioteki Śląskiej w Mikroświecie

Biblioteki mają swoje sekrety, ukryte przed okiem czytelnika zakamarki, tajemne procedury, skomplikowane urządzenia. Ten wewnętrzny, biblioteczny kosmos odkrywamy fragmentami w projekcie „Mikroświat Biblioteki”.

Dawid Kasza, fotograf, uzbrojony w wiedzę o bibliotece, obiekty w skali H0 czyli 1:87 i aparat fotograficzny kreuje i utrwala biblioteczne mikroświaty. Jego spojrzenie uzupełniają opisy – dopowiedzenia, w ten sposób obraz i słowo tworzą kompozycję ilustrującą wybrany dział lub zajęcie. Dzięki tym żartobliwym i rebusowym kadrom życie książnicy zyskuje niecodzienny walor.

Ciekawostką jest to, że fotografie nie są fotomontażem ani fotomanipulacją. Scena pokazana na zdjęciu, to jeden kadr. Takie prace wyróżniają się tym, że można na nich zobaczyć świat z całkiem innej perspektywy – podkreśla Dawid Kasza.

Zdjęcia są publikowane w mediach społecznościowych.

„Mikroświat Biblioteki” to projekt nagrodzony w konkursie „Lokata w Kulturę” zrealizowanym przez Katowice Miasto Ogrodów.

Źródło zdjeć: Dawid Kasza, mat.pras.