Lustro Biblioteki

Wsparcie finansowe dla bibliotek

08/10/2020

Biblioteki mogą ubiegać się o wsparcie finansowe udzielane przez Fundację mBanku. Wnioski na realizację projektów związanych z edukacją matematyczną można składać raz w miesiącu.

Uprawnione podmioty

O wsparcie finansowe mogą ubiegać się m. in.: biblioteki, szkoły podstawowe i ponadpodstawowe, inne placówki oświatowo-wychowawcze prowadzone przez organy samorządu terytorialnego.

Dofinansowanie

Dotacja to jednorazowa pomoc finansowa przeznaczona na projekty z zakresu edukacji matematycznej i okołomatematycznej. Każdy projekt fundacja może dofinansować maksymalnie trzykrotnie. Biblioteki mogą uzyskać 5 tys. zł na zgłoszone projekty.

Warunki

• złożenie wniosku on-line w jednym z terminów: 21 października, 25 listopada oraz 16 grudnia.

Regulamin konkursu dostępny jest w tym miejscu.

Inne możliwości

Źródło zdjęć: freepik.com
Nowoczesna bibliotekarka, miłośniczka nietypowych książek i bibliotecznych zmagań w walce o czytelnika. Na co dzień zajmująca się PR-em bibliotek i pokazywaniem ich dobrych stron. Założycielka i red. nacz. Lustra Biblioteki oraz czasopisma „Biblioteka Publiczna”. Ekspert ds. bibliotek, prowadząca szkolenia dla bibliotekarzy i czytelników bibliotek. Autorka książek i wielu artykułów.