Opowieści i spacery językowe – wystawy do bezpłatnego pobrania

Narodowe Centrum Kultury przygotowało materiały edukacyjne w ramach kampanii „Ojczysty – dodaj do ulubionych”. Wśród nich wystawy do pobrania i wykorzystania.

„Opowieści i spacery językowe – wystawy do pobrania” można wykorzystywać na lekcjach języka polskiego w szkołach, domach, na zajęciach w domach kultury lub innych instytucjach, także w bibliotekach.

Jak podaje NCK:

Wystawa „Opowieści z babcinego podwórka. Językowy spacer wśród nazw roślin i zwierząt w polszczyźnie” przygotowana została z myślą o najmłodszych dzieciach. Dla nieco starszych opracowaliśmy „Ze słownikiem do zoo. Językowa wycieczka po świecie nazw zwierząt w polszczyźnie”. Dla najstarszych proponujemy opowieść „Co się kryje w słowie, co nam słowo powie… Krótka historia zapożyczeń ich literami opowiedziana”.

Materiały można pobrać ze strony nck.pl

Źródło zdjęć: NCK