Klimat na czytanie – hasło tegorocznej Nocy Bibliotek

Zachęcam biblioteki do udziału w VI wydaniu ogólnopolskiej akcji Noc Bibliotek. Odbędzie się ona w sobotę 10 października 2020 roku pod hasłem „Klimat na czytanie”. Lustro Biblioteki wspiera akcję swoim patronatem.

Noc Bibliotek

Noc Bibliotek to wielkie święto bibliotek i czytania – ogólnopolska akcja w niekonwencjonalny sposób zachęcająca do korzystania z zasobów bibliotek jako najbardziej otwartych i dostępnych instytucji kultury z ofertą dla osób w każdym wieku, miejsc wspólnych, łączących ludzi, lokalnych centrów żywej kultury i edukacji. W tegorocznej, specjalnej edycji akcja będzie miała miejsce w przestrzeni realnej i/lub wirtualnej. Wszystko zależy od sytuacji epidemiologicznej w Polsce.

Zgłoszenia do akcji

Zgłoszenia bibliotek każdego typu przyjmowane są za pośrednictwem formularza on-line dostępnego na stronie nocbibliotek.pl.

Źródło zdjęć: freepik.com – bedneyimages