Tydzień Bibliotek 2020 odbędzie się w wirtualnej przestrzeni

Z uwagi na trwający stan epidemii Tydzień Bibliotek odbędzie się tylko w przestrzeni wirtualnej. Tegoroczne hasło przewodnie brzmi „Zasmakuj w Bibliotece” .

SBP podjęło decyzję o utrzymaniu wieloletniej tradycji realizacji ogólnopolskiego programu Tydzień Bibliotek, połączonego ze świętem Dnia Bibliotekarza, w tym samym co zwykle terminie, czyli w okresie 8-15 maja, ale wyłącznie online.

Zasmakuj w bibliotece

Autorem hasła jest Mariusz Nakielny, starszy kustosz Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Bochni, który uzasadniania wybór w następujący sposób:

Zasmakuj w bibliotece, bo książką warto się delektować, smakujmy słowa, ciągle i wciąż od nowa. Korzystajmy z kalejdoskopu ofert dla naszych najważniejszych gości – Czytelników, by każdy z nich znalazł w bibliotece łakomy literacki kąsek. To dla was entuzjastów literatury i kultury jesteśmy.

Wkrótce zostanie ogłoszony konkurs na najciekawszą inicjatywę zrealizowaną online w ramach wydarzenia.

Źródło zdjęć: freepik.com