Wygraj zestaw edukacyjny i książki z serii „Czytam sobie”!

Masz sprawdzony pomysł na zabawę pobudzającą dzieci do czytania? Podziel się nim i wygraj dla biblioteki zestaw edukacyjny wraz z nowościami z serii „Czytam sobie”!

Od pierwszej litery do pierwszego zdania

Seria „Czytam sobie” od wielu lat gości na regałach w wypożyczalniach. To cały pakiet narzędzi wspomagających naukę czytania wśród najmłodszych. Teraz dołącza do niego zestaw edukacyjny „Czytam sobie. Pierwsze słowa”. Powstał on z myślą o rodzicach, którzy chcą bawić się ze swoimi dziećmi, wspomagając ich naturalną ciekawość i chęć samodzielnego czytania.

Poradnik „Od pierwszej litery do pierwszego zdania”, będący integralną częścią zestawu, jest świetną pomocą również dla bibliotekarza pracującego z dziećmi. Znaleźć można w nim 35 pomysłów na zabawy z dzieckiem, ćwiczenia i porady. To gotowy materiał na scenariusze kilku lekcji bibliotecznych.

5 nagród do wygrania!

Lustro Biblioteki wraz z Wydawnictwem Egmont ma dla bibliotek aż 5 nagród. Każda z nich składa się z zestawu edukacyjnego „Czytam sobie. Pierwsze słowa” i pięciu nowych tytułów z serii „Czytam sobie”.

Pudełko zestawu edukacyjnego „Czytam sobie. Pierwsze słowa” zawiera:

• książkę „Doktor Ola” autorstwa Rafała Witka z ilustracjami Ewy Poklewskiej-Koziełło;
  • książkę z poradami „Od pierwszej litery do pierwszego zdania”;
  • 60 kart edukacyjnych:
  • 15 kart z obrazkami z książki;
  • 15 kart z wyrazami z książki;
  • 15 kart kontrolnych obrazek + wyraz z książki;
  • 15 kart z rymami;
  • ruchomy alfabet – karty z literami do samodzielnego układania wyrazów;
  • dużą kartę z alfabetem.

Pięć nowych tytułów:

• „Koperta z kotem” Justyny Bednarek z ilustracjami Mai Barskiej;
  • „Koty i kotki” tej samej autorki, zilustrowane przez Magdalenę Kozieł-Nowak;
  • „Samotny banan” Sylwii Majcher i Anny Ostapowicz;
  • „Wyprawa Kon-tiki” Joanny Koziełło z ilustracjami Tomasza Kozłowskiego;
  • „Bitwa Warszawska 1920, czyli Cud nad Wisłą” Ewy Nowak z ilustracjami Agaty Kopff.

Jak wygrać nagrody dla biblioteki?

Wyślij pomysł na zabawę pobudzającą dzieci do czytania zrealizowany w Twojej bibliotece i nawiązujący do hasła „Od pierwszej litery do pierwszego zdania”. W ramach konkursu możesz zgłosić maksymalnie 3 propozycje.

Swoje pomysły, w dowolnej formie, wyślij na adres konkurs@lustrobiblioteki.pl do 27 marca 2020 roku. Udział w konkursie może brać każda biblioteka zgodnie z zasadami udziału określonymi w regulaminie.

Seria „Czytam sobie” ukazuje się pod patronatem Lustra Biblioteki.