Moje miejsce na Ziemi – trwa nabór wniosków

Do 31 marca br. biblioteki mogą składać wnioski o dofinansowanie projektów społecznych w ramach programu „Moje miejsce na Ziemi”. Jego budżet to aż 3 miliony złotych. Granty zostaną przyznane 300 podmiotom.

Moje miejsce na Ziemi

Celem programu jest wspieranie mieszkańców w działaniach na rzecz ich społeczności. Podejmowane inicjatywy mają budować kapitał społeczny na lokalnym poziomie. Program prowadzony jest z myślą o tych, którzy mają pomysł i energię, żeby zmieniać swoje miejsce na Ziemi. Operatorem programu jest Fundacja Orlen.

Dofinansowanie

Granty przyznane zostaną na realizację projektów związanych z: ekologią, sportem, bezpieczeństwem, kulturą, ochroną zwierząt czy zrównoważonym rozwojem. Dużym plusem dla zgłaszanego projektu będzie rozpoznanie lokalnych potrzeb oraz inicjatywy integrujące mieszkańców i angażujące do współpracy różne podmioty.

Wysokość grantów:

• granty o wartości 5 tys. zł – liczba zaplanowanych grantów wynosi 120
  • granty o wartości 10 tys. zł – liczba zaplanowanych grantów wynosi 90
  • granty o wartości 15 tys. zł – liczba zaplanowanych grantów wynosi 60
  • granty o wartości 20 tys. zł – liczba zaplanowanych grantów wynosi 30.

Uprawnione podmioty

O wsparcie ubiegać mogą się jednostki samorządu terytorialnego, w tym biblioteki oraz organizacje pozarządowe, instytucje kultury, szkoły, przedszkola, koła gospodyń wiejskich czy parafie.

Warunki

• zgłoszenie wniosku do 31 marca 2020 r. poprzez formularz on-line
  • można złożyć tylko jeden wniosek
  • projekt być realizowane w okresie musi od 1 czerwca 2020 r. do 30 czerwca 2021 r.

Regulamin, szczegóły i wzory wniosków dostępne są na fundacja.orlen.pl

Inne możliwości zdobycia dofinansowania

Aktualnie można aplikować w programach:

Źródło zdjęć: freepik.com