Przeglądy magazynów bibliotecznych podstawą profilaktyki konserwatorskiej

Profilaktyka ochrony materiałów bibliotecznych podczas ich przechowywania i udostępniania to jedno z głównych zadań dla bibliotekarzy i konserwatorów, zajmujących się zbiorami. Niezależnie od dokonania aktu rejestracji w narodowym zasobie bibliotecznym, wszystkie biblioteki posiadające materiały biblioteczne o wyjątkowej wartości i znaczeniu dla dziedzictwa narodowego powinny przestrzegać tych samych zasad ochrony.

Propozycję procedur z zakresu konserwacji zabezpieczającej (wraz ze wzorami dokumentów) do wykorzystania w dużych bibliotekach w Polsce przedstawiono w artykule Przeglądy magazynów bibliotecznych podstawą profilaktyki konserwatorskiej autorstwa Ewy Potrzebnickiej, pełnomocnika dyrektora Biblioteki Narodowej ds. Narodowego Zasobu Bibliotecznego.

Czytaj więcej na bn.org.pl

Źródło zdjęć: bn.org.pl