Literatura – wyniki programu MKiDN

MKiDN przyznał dofinansowania w programie „Literatura”. Sześć projektów otrzymało wsparcie, w tym trzy biblioteki wojewódzkiej w Poznaniu.

Literatura

Strategicznym celem programu jest podnoszenie poziomu świadomości literackiej i uzupełnienie rynku wydawniczego poprzez dofinansowywanie wartościowych, niekomercyjnych publikacji literatury polskiej i światowej, ze szczególnym uwzględnieniem dzieł mierzących się z zadaniem utrwalenia tożsamości kulturowej i narodowej poprzez odniesienie się do ważnych dla polskiej kultury rocznic, jubileuszy czy wydarzeń historycznych.

Przyznane dofinansowania

(instytucja – zadanie/projekt – kwota, według kolejności najwyższej dotacji)

• Biblioteka Publiczna Gminy Nowe Miasto nad Wartą – Tajemnice Kościoła pw. Św. Trójcy w Nowym Mieście n. Wartą – rys historyczny oraz odkrycia ostatnich lat w oczach badaczy – 27 000,00 zł
  • Wojewódzka Biblioteka Publiczna i Centrum Animacji Kultury w Poznaniu – Redakcja, przygotowanie do druku, druk, oprawa i promocja tomu Juliana Kornhausera „Pisma slawistyczne” tom I i II. – 13 500,00 zł w 2020 r. i 9 000,00 zł w 2021 r.
  • Wojewódzka Biblioteka Publiczna i Centrum Animacji Kultury w Poznaniu – Redakcja, przygotowanie do druku, druk, oprawa i promocja tomu Piotra Sommera „Kolekcja wiosenna” – 18 000,00 zł
  • Biblioteka Kraków – Poeci Krakowa: Jan Polkowski – 13 000,00 zł
  • Wojewódzka Biblioteka Publiczna i Centrum Animacji Kultury w Poznaniu – Redakcja, przygotowanie do druku, druk, oprawa i promocja tomu Grzegorza Filipa „Cover, albo rozkosze te same” – 11 490,00 zł
  • Biblioteka Raczyńskich – Edycja i promocja „Przedostatnich wierszy” Mariana Grześczaka – 6 650,00 zł

Odwołania

Dofinansowania nie otrzymały

• Wojewódzka Biblioteka Publiczna i Centrum Animacji Kultury w Poznaniu – Redakcja, przygotowanie do druku, druk, oprawa i promocja tomu „Zapraszam. Antologia poezji współczesnej”
  • Miejska Biblioteka Publiczna im. Jerzego Fusieckiego w Zabrzu – Wydanie publikacji pt. „Obecność książki w Zabrzu”
  • Biblioteka Śląska w Katowicach – Książka prof. E. Chojeckiej Silesia Incognita. Postmodernistyczna architektura kościołów ewangelickich Górnego Śląska
  • Miejska Biblioteka Publiczna w Koninie – Cztery pory roku z Zofią Urbanowską – tożsamość i kultura
  • Żywiecka Biblioteka Samorządowa – „Czytające dzieci to myślący dorośli”. Żywy Żywiec – publikacja dla dzieci
  • Biblioteka Publiczna w Ożarowie Mazowieckim – Józefów – takie były początki. Monografia osady przemysłowej. Książka z audiobookiem
  • Miejska Biblioteka Publiczna im. Zofii Nasierowskiej w Ełku – Oblicza Europy
  • Gminna Biblioteka Publiczna w Karsiborze – Wydanie trzeciej części publikacji regionalnej o gminie wiejskiej Wałcz pt. „Wałeckie wędrówki w pięciu wymiarach”
  • Gminna Biblioteka Publiczna w Latowiczu – Wydanie atlasu historycznego „Latowicz Atlas historyczny”

Odwołania można składać do 29 lutego 2020 r.

Szczegółowe wyniki dostępne są na stronie gov.pl/web/kultura

Źródło zdjęć: freepik.com