Filia nr 15 biblioteki w Rybniku po remoncie

Z początkiem lutego 2020 roku filia nr 15 Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rybniku została otwarta dla mieszkańców dzielnicy Kamień. Jej siedziba mieści się w zmodernizowanym budynku Ochotniczej Straży Pożarnej.

19 miesięcy czytelnicy czekali na nową bibliotekę. Od początku lutego filia przy ul. Szewczyka 28 zaprasza do swoich wnętrz i korzystania z księgozbioru. Uwagę zwracają regały wypełnione po brzegi różnymi publikacjami, ale także wygodne siedziska, gdzie można spokojnie poczytać na miejscu.

Podczas otwarcia symboliczny ostatni worek książek rozpakowano razem z wiceprzewodniczącą Rady Miasta – Małgorzatą Piaskowy oraz gośćmi: Stanisławą Adamek – dyrektor PiMBP w Rybniku, Joanną Heliosz i Małgorzatą Wojaczek – instruktorkami, Henryką Mańką z filii nr 10, a także przedstawicielami Rady Dzielnicy Kamień. Warto dodać, że to już ósma lokalizacja biblioteki w Kamieniu.

Źródło zdjęć: PiMB w Rybniku