Likwidacja filii nr 2 Wadowickiej Biblioteki Publicznej

Rada Miejska w Wadowicach podjęła uchwałę w sprawie zamiaru likwidacji filii nr 2 Wadowickiej Biblioteki Publicznej. Po zmianach filia zmieni lokalizację, czyli stanie się częścią biblioteki głównej oddalonej o kilka minut spacerem.

Likwidacja filii nr 2

Ma ona nastąpić do końca lipca 2020 roku. Jak podano w uzasadnieniu do uchwały:

Decyzję o likwidacji filii nr 2 – Wadowice, ul. Sienkiewicza podjęto w związku z zamiarem przekazania dotychczasowo wykorzystywanych pomieszczeń w budynku Wadowickiego Centrum Kultury przez Wadowicką Bibliotekę Publiczną właśnie na potrzeby Centrum Kultury.

Nowa siedziba Wadowickiej Biblioteki Publicznej przy ulicy Legionów 1 w Wadowicach oddalona jest od filii nr 2 WBP o kilka minut spacerem, tym samym nie ulegnie zmianie dostępność do zbiorów bibliotecznych dla mieszkańców.

Źródło zdjęć: pixabay.com – JetraTull