Bibliotekarze promują wiedzę o marihuanie

Czy wiesz, że od Nowego Roku w stanie Illinois w USA została zalegalizowana marihuana do celów rekreacyjnych?

Podążając za zmianami prawnymi Elmhurst Public Library promuje wiedzę w tym zakresie. W ofercie biblioteki pojawiła się wystawa zachęcająca do wyboru lektur z tej tematyki. Bibliotekarze postanowili też zachęcić czytelników do zadawania pytań – można je anonimowo wrzucić do specjalnie przygotowanego pudełka, odpowiedź wkrótce znajdzie się na tablicy.

Na pewno już udzielono odpowiedzi odnośnie palenia marihuany w miejscach publicznych czy możności prowadzenia samochodów pod wpływem tego środka. To w jakiej ilości można kupić narkotyk, kto może z niego skorzystać i nie tylko reguluje prawo, ale to właśnie bibliotekarze podjęli się zadania informowania swoich czytelników. Oby nie musieli skonfrontować się z pytaniami: czy w bibliotece można kupić „trawkę”…

Źródło zdjęć: freepik.com – jcomp