Kopernikowski inkunabuł medyczny

Największym skarbem Biblioteki Muzeum Warmii i Mazur w Olsztynie jest tzw. Kopernikowski inkunabuł medyczny. Jest to jedyna, zachowana w zbiorach polskich, książka z biblioteki Mikołaja Kopernika.

13 listopada w Muzeum Warmii i Mazur w Olsztynie odbył się wykład Si verum est? 50 lat od odkrycia i 20 lat od konserwacji inkunabułów medycznych Mikołaja Kopernika. Wydarzenie poświęcone zostało inkunabułom medycznym pochodzącym z prywatnej biblioteki Mikołaja Kopernika. Podczas spotkania wygłoszono referat, który przybliżył historię ponad 500-letnich inkunabułów Mikołaja Kopernika. Po wykładzie każdy z uczestników miał możliwość obejrzenia z bliska tych unikatowych egzemplarzy, które zawierają własnoręczne zapiski astronoma.

Fotorelacja z wydarzenia na stronie www muzeum

O sekretach Kopernika oraz relacji z wykładu przeczytasz więcej na rmf24.pl

Źródło zdjęć: muzeum.olsztyn.pl