26,5 mln zł na zakup nowości wydawniczych w roku 2019 – rusza nabór wniosków

Biblioteka Narodowa ogłosiła nabór wniosków do Priorytetu 1 – Zakup nowości wydawniczych do bibliotek publicznych realizowanego w ramach Programu Wieloletniego „Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa”. Wnioski można składać do 28 czerwca 2019 roku.

Podział dotacji dla poszczególnych bibliotek publicznych, zaakceptowany przez Zespół Sterujący i Dyrektora Biblioteki Narodowej, został zatwierdzony przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego prof. dr hab. Piotra Glińskiego w dniu 12 czerwca 2019.

Wnioski należy nadsyłać w dwóch egzemplarzach do 28 czerwca 2019 na adres Biblioteki Narodowej z dopiskiem wniosek do Priorytetu 1 – Zakup nowości wydawniczych do bibliotek publicznych.

Szczegółowe informacje o Priorytecie, wykaz bibliotek z przyznanymi kwotami oraz formularz wniosku znajdują się na stronie internetowej BN w zakładce Zakup nowości wydawniczych do bibliotek.

26,5 mln zł na zakup nowości wydawniczych do bibliotek publicznych

Źródło zdjęć: pixabay.com