Wyniki programów dotacyjnych NCK

Narodowe Centrum Kultury ogłosiło wyniki programów „Ojczysty – dodaj do ulubionych” oraz „Kultura – Interwencje”. Sprawdź, czy Twoja biblioteka jest na liście beneficjentów.

Przed weekendem poznaliśmy wyniki naborów do programów dotacyjnych „Ojczysty – dodaj do ulubionych” oraz „Kultura – Interwencje”, których operatorem jest Narodowe Centrum Kultury. W ramach pierwszego złożono 207 wniosków. Wyłoniono 27 beneficjentów, którzy otrzymają dofinansowanie na realizację projektów. W gronie bibliotek znalazły się m.in.:

• Biblioteka Publiczna Miasta Gniezna – Tu blubramy po naszemu! – 32 tys. zł,
  • Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Zbigniewa Herberta w Gorzowie Wielkopolskim Każdy inny – język wspólny – 25 tys. zł.

Ojczysty – dodaj do ulubionych 2019 – nabór wniosków

Z kolei w programie „Kultura – Interwencje” złożono 754 wnioski, a dofinansowanie uzyskały 154 podmioty. Kwota łączna dofinansowań to 6 918 000 zł. Zapowiedziano również drugi nabór. Swoje projekty będą mogły zrealizować m.in.:

• Gminna Biblioteka Publiczna w Korczewie – Korczew dla Niepodległej – 54 tys. zł,
  • Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna im. Marii Konopnickiej w Lubaniu – Kulturotwórcza rola bibliotek. Konferencja ogólnopolska – 19 tys. zł,
  • Koszalińska Biblioteka Publiczna im. Joachima Lelewela – #mobydickchallenge czyli koszaliński sztorm ekologiczny – 7 tys. zł.

Kultura – Interwencje 2019 – nabór wniosków

Zobacz wykaz wniosków rozpatrzonych pozytywnie:

Zdjęcia: pixabay.com – arembowski