Promocja czytelnictwa w więzieniach

„Promocja czytelnictwa w więzieniach” to projekt propagujący czytanie wartościowej literatury w dwóch warszawskich więzieniach: w Aresztach Śledczych Warszawie Białołęce i Służewcu.

Promocja czytelnictwa w więzieniach

Do czytania książek historycznych, literatury faktu, wywiadów, wspomnień zachęca osadzonych panów Marcin Prokop, pasjonat historii i miłośnik literatury. Przybliża im sylwetki autorów, bohaterów i okoliczności powstania omawianych pozycji. Jest autorem programu tego projektu – czytamy na stronie internetowej organizatora.

Czytając na wolność – zbiórka książek dla więźniów

Inicjatywa zakłada dwa cykle po pięć spotkań wykładowych. Fundacja Dom Kultury, która jest organizatorem projektu, zakupi odpowiednie książki, a następnie przekaże je do wskazanych zakładów karnych.

Fundacja na projekt otrzymała ponad 10 tys. zł ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego z programu Funduszu Promocji Kultury.

Terapia przez książkę i rola biblioterapii

Więcej o projekcie: fundacjadomkultury.pl

Źródło zdjęć: pixabay.com – Skitterphoto