Czy praca bibliotekarza jest dla Ciebie? Sprawdź najnowsze ogłoszenia!

– 36 ofert pracy dla bibliotekarzy czeka! Sprawdź najnowsze ogłoszenia, stanowiska, wymagania i wynagrodzenia. Najwięcej bibliotekarzy poszukiwanych jest w Małopolsce, na Mazowszu i Śląsku.

Szczegóły aplikacji oraz wymagania znajdziesz pod tym linkiem.

• woj. dolnośląskie – 2 oferty
  • woj. kujawsko-pomorskie – 1 oferta
  • woj. lubelskie – 3 oferty
  • woj. małopolskie – 4 oferty
  • woj. mazowieckie – 14 ofert
  • woj. podlaskie – 1 oferta
  • woj. pomorskie – 1 oferta
  • woj. śląskie – 5 ofert
  • woj. warmińsko-mazurskie – 1 oferta
  • woj. wielkopolskie – 2 oferty
  • woj. zachodniopomorskie – 2 oferty

W woj. dolnośląskim pracę oferuje m.in. Biblioteka Uniwersytecka we Wrocławiu na stanowisku specjalista – architekt informacji w ramach projektu Leopoldina online.

Uniwersytet Jagielloński ogłosił konkurs na na stanowisko starszego bibliotekarza w Bibliotece Instytutu Filozofii na Wydziale Filozoficznym. Miejska Biblioteka Publiczna w Chrzanowie zachęca do aplikowania na wolne stanowisko pracy w Dziale Promocji Biblioteki i Upowszechniania Czytelnictwa.

W Małopolsce dodatkowo Gminne Centrum Kultury Czytelnictwa i Sportu w Bochni poszukuje bibliotekarza na pół etatu. Zaś Biblioteka Publiczna w Zielonkach młodszego bibliotekarza/animatora kultury. W przypadku Bochni wynagrodzenie brutto od 1 400 zł, natomiast w drugiej miejscowości stawka wynosi od 2 500 zł (praca na cały etat).

Mediatekarze, czyli o supermocach bibliotekarzy z Opola

Z kolei na Mazowszu praca czeka tylko w stolicy. W Bibliotece Uniwersyteckiej w Warszawie poszukiwany jest pracownik na stanowisko przetwarzania w Oddziale Rozwoju Zasobów Elektronicznych. Jeżeli chcesz pracować z dziećmi można aplikować do Biblioteki Publicznej w Dzielnicy Ochota m.st. Warszawy. Dwie oferty, tj. przy przygotowaniu do archiwizacji maszynopisów prac naukowych oraz do współpracy z zespołem Polskiej Bibliografii Prawniczej wystosował Instytut Nauk Prawnych PAN w Warszawie. Najwięcej wakatów jest w Bibliotece Narodowej.

Ciekawa oferta dla bibliotekarza „specjalisty ds. zbiorów starodrucznych” w Sekcji Budowy Zbiorów Cyfrowych i Multimedialnych pojawiła się na Politechnice Gdańskiej.

Na Śląsku większość ofert to staże, ale warto zwrócić uwagę na stanowisko młodszego bibliotekarza w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Katowicach z kwotą wynagrodzenia od 2 250 zł do 2 450 zł brutto.

W ofertach znalazło się kilka staży – większość płatna 1 017,4 zł brutto. W Koninie trwa konkurs na stanowisko dyrektora Miejskiej Biblioteki Publicznej.

Szczegóły aplikacji oraz wymagania znajdziesz pod tym linkiem.

Oferty pracy dla bibliotekarzy

Źródło zdjęć: pixabay.com – kar0329