Kultura Na Widoku w bibliotece – wyniki konkursu

Jak promować legalne źródła? Tylko z Kulturą Na Widoku – multimedialnym projektem z dostępem do tysiąca e-booków, audiobooków, filmów i wielu różnorodnych utworów. Lustro Biblioteki i Fundacja Legalna Kultura wyłonili zwycięzców w konkursie fotograficznym.

Do 15 stycznia br. trwał konkurs dla bibliotek w ramach akcji Kultura Na Widoku. Zadanie konkursowe polegało na wykonaniu zdjęcia, na którym zaprezentowany będzie plakat Kultury Na Widoku. Łącznie 50 bibliotek przesłało swoje propozycje – większość zgłosiła po 3 propozycje zgodnie z regulaminem. Na fotografiach znalazły się nowe technologie, użytkownicy bibliotek słuchający audiobooków i nie tylko. Bogactwo utworów było również prezentowane w przestrzeni bibliotek, jak i w przestrzeni miejskiej. Wybrane fotografie zgłoszone w konkursie są prezentowane ponadto na stronie projektu Kultura Na Widoku.

Kultura Na Widoku – powieś plakat w bibliotece i działaj!

Poziom prac był bardzo wysoki, ale Jury wyłoniło te najlepsze. Poznajmy zwycięzców!

Miejsce 5

Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. KEN w Lublinie za zdjęcie „Zanurzeni w Legalnej Kulturze” (fot. Piotr Wiechnik)

Miejsce 4

Biblioteka Publiczna Gminy Linia za zdjęcie „A ja żem jej powiedziała: musisz to przeczytać!” (fot. Zofia Cierocka)

Miejsce 3

Biblioteka Publiczna w Kaliszu Pomorskim za zdjęcie „Widok na kulturę” (fot. Renata Szpura)

Miejsce 2

Gminne Centrum Kultury, Biblioteka Publiczna w Jerzmanowej za zdjęcie „Damy kultury” (fot. Anna Stec)

Miejsce 1

Miejska Biblioteka Publiczna im. Małgorzaty Musierowicz w Łebie za zdjęcie „Nawet piraci wiedzą, że kultura musi pochodzić z legalnych źródeł!” (fot. Karolina Chrostowska)

Nagrody dla bibliotek

Do 5 zwycięskich bibliotek od Lustra Biblioteki zostaną przesłane nagrody w postaci zestawów nowości wydawniczych o wartości 200 zł każdy. Do nagrody dołączone zostaną gadżety i materiały od Fundacji Legalna Kultura.

Ze zwycięzcami skontaktuję się e-mailowo. Gratulacje!

Zachęcam do zobaczenia wybranych fotografii zgłoszonych w konkursie w galerii na stronie projektu Kultura Na Widoku.