Kultura Na Widoku – powieś plakat w bibliotece i działaj!

Dołącz do Kultury Na Widoku i udostępnij swoim czytelnikom 1000 legalnych utworów. Zamów bezpłatny plakat, weź udział w konkursie fotograficznym i wygraj nowości wydawnicze dla biblioteki!

Jeżeli jeszcze nie wiesz o projekcie Kultura Na Widoku koniecznie zajrzyj na www.kulturanawidoku.pl lub do Lustra Biblioteki. Zobacz, jak promować legalne źródła i odkrywaj multimedialne utwory.

Zamów plakat do biblioteki

W celu zamówienia plakatu napisz e-mail na jeden z poniższych adresów:

• Uwaga: wysyłka została zakończona
  • Możesz poprosić o więcej plakatów – a następnie podzielić się nimi z filiami lub innymi bibliotekami w Twojej okolicy!

Kody QR i linki na plakatach będą ważne do końca lutego 2019 roku.

Wydrukuj plakat

Fundacja Legalna Kultura przygotowała również plakaty do wydruku we własnym zakresie.

Pierwszy z nich zawiera zestaw 22 utworów, w tym:

• audiobook „Mirabelki”,
  • książkę „A ja żem jej powiedziała…” Katarzyny Nosowskiej,
  • film „Miasto 44” w reżyserii Jana Komasa,
  • e-booka „Tajny agent” Josepha Conrada,
  • e-booka „Historya o krasnoludkach i o sierotce Marysi” Marii Konopnickiej,
  • płytę „Discordia” Natalii Nykiel.

Druga propozycja to „Przemyśleć stulecie”. Plakat ten to ponad 30 utworów wybitnych dzieł Polski Niepodległej. Wśród nich:

• e-book „Mózg Józefa Piłsudskiego” Maksymiliana Rose,
  • e-book „Bieguni” Olgi Tokarczuk,
  • e-book „Wojna polsko-ruska pod flagą biało-czerwoną” Doroty Masłowskiej,
  • e-book „Przedwiośnie” Stefana Żeromskiego,
  • płyta Maanam,
  • przeboje i wywiady z Radia Wolna Europa,
  • film „Pianista”w reżyserii Romana Polańskiego.

Plakaty pobierzesz klikając w poniższe linki:

Kultura Na Widoku

Działaj i wygrywaj nagrody!

Lustro Biblioteki w ramach akcji poleca:

• wywieszenie plakatu w widocznym miejscu, np. przy głównym wejściu do biblioteki,
  • wywieszenie plakatu na regałach oraz miejscach z informacjami dla czytelników,
  • wystawienie plakatu w trakcie wydarzenia organizowanego przez bibliotekę, np. podczas konferencji czy spotkania autorskiego,
  • udostępnienie informacji o Kulturze Na Widoku na stronie www biblioteki,
  • linkowania do jednego z 1000 utworów na fanpage biblioteki w mediach społecznościowych,
  • zorganizowanie zajęć propagujących legalne źródła dostępu do kultury.

Dla bibliotek, które dołączą do akcji przygotowałam specjalny konkurs. Zadanie konkursowe polega na zrobieniu i przesłaniu zdjęcia, na którym zaprezentowany będzie plakat Kultury Na Widoku. Na zgłoszenia czekam do 15 stycznia 2019 roku.

Każdy uczestnik może przesłać maksymalnie 3 zdjęcia na adres konkurs@lustrobiblioteki.pl.

Dla 5 bibliotek czekają nagrody w postaci zestawów nowości wydawniczych o wartości 200 zł każdy i gadżetów.

Pobierz Regulamin konkursu „Kultura Na Widoku w bibliotece”