Akcja „Mirabelka” – komunikat o nowych terminach

Lustro Biblioteki, organizator akcji „Mirabelka – kiełkująca historia w 100licy”, w ramach zbliżającego się Miesiąca Bibliotek Szkolnych oraz próśb bibliotekarzy postanowił przedłużyć terminy organizacji warsztatów tak, by wydarzenia w bibliotekach mogły odbyć się również w kulminacyjnej dacie świętowania stulecia niepodległości. Szczegóły w komunikacie.

Mirabelka – kiełkująca historia w 100licy

W związku z licznymi prośbami bibliotekarzy odnośnie organizacji warsztatów w ramach akcji „Mirabelka – kiełkująca historia w 100licy” informuję, że terminy zostają przedłużone. Dzięki temu więcej bibliotek będzie mogło dołączyć do akcji i konkursu. Aktualnie jest z nami 400 bibliotek z całej Polski!

Nowe terminy

• do 17 listopada 2018 r. – zgłoszenia bibliotek do akcji;
  • do 17 listopada 2018 r. – organizacja warsztatów w bibliotekach;
  • do 23 listopada 2018 r. – nadesłanie relacji z warsztatów;
  • do 9 grudnia 2018 r. – weryfikacja nadesłanych relacji pod względem formalnym oraz prace Jury;
  • do 31 grudnia 2018 r. – wybór Zwycięzcy w Konkursie na najlepszą relację i ogłoszenie wyników przez Jury.

Zmiany terminów zostały również podane w regulaminie akcji oraz na stronie internetowej akcji.

Zgłoś swoją bibliotekę

• weź udział w ogólnopolskiej akcji czytelniczej,
  • dołącz do obchodów 100-lecia niepodległości,
  • weź udział w konkursie z nagrodami,
  • skorzystaj z inspirującego scenariusza warsztatów i innych materiałów,
  • otrzymaj dodatkowe niepublikowane materiały (prezentacje, inspiracje, poradniki),
  • zorganizuj wartościowe warsztaty międzypokoleniowe,
  • i pokaż wszystkim, jak kiełkuje polska historia.

Aby zgłosić bibliotekę należy wypełnić poniższy formularz zgłoszeniowy i oczekiwać na potwierdzenie organizatora.

Błąd: Brak formularza kontaktowego.

Relacje z warsztatów „Mirabelka” – materiały dla bibliotek

Zaproszenie na sadzenie Mirabelki

Już 22 września 2018 roku tytułowa Mirabelka powróci do Warszawy! Szczepkę mirabelki udało się uzyskać dzięki jednemu z byłych mieszkańców Muranowa, który kilka lat temu wyhodował przed swoim domem w Waszyngtonie młodą mirabelkę z pestek starej.

W sobotę 22 września 2018 roku Mirabelka wróci w rejon dawnych Nalewek. Na sadzenie Mirabelki poprzedzone spotkaniem z Cezarym Harasimowiczem i Martą Kurczewską, twórcami książki „Mirabelka” , zapraszam na godz. 12:00 do Stacji Muranów (ul. Andersa 13, w podwórku przy skwerze Tekli Bądarzewskiej).

Zapisz się na wydarzenie na Facebooku

Mirabelka – kiełkująca historia w 100licy

#LiterackaMirabelka – mural z historią dla potomnych