Nowe biblioteki – otwarcia i trwające budowy

Oleska Biblioteka Publiczna już zachwyca swoim wnętrzem po remoncie. Podglądamy też postępy prac budowlanych Mediateki w Piotrkowie Trybunalskim i GBP w Kłodawie. Na koniec o dwóch punktach bibliotecznych we Wrocławiu.

Oleska Biblioteka Publiczna

– Czytelnicy już chętnie korzystają z wyremontowanej siedziby – mówi Halina Szklanny, dyrektor oleskiej biblioteki dla Radia Opole. – Zauważamy duże zainteresowanie i bardzo sympatyczną ciekawość naszych czytelników. Już otrzymujemy wiele pozytywnych opinii. Oczywiście można powiedzieć, że ludzie mają różne preferencje, ale ogólnie wyremontowana siedziba biblioteki podoba się. Koszt remontu to 880 tys. zł.

Więcej: Olescy czytelnicy już korzystają z wyremontowanej bibliotekistrona www biblioteki, fot. FB/@oleskabp

Mediateka – Miejska Biblioteka Publiczna w Piotrkowie Trybunalskim

Na stronie internetowej biblioteki można sprawdzać postępy w budowie nowej Mediateki. Powstaje ona przy placu Pofranciszkańskim. Na 2 kondygnacjach mają znaleźć się: wypożyczalnie i czytelnie dla dzieci i dorosłych, mediateka, pracownia multimedialna, pracownia autolektorów, magazyn książki mówionej czy pracownia gier komputerowych. Koszt budowy to ponad 26 mln zł.

Więcej: strona www biblioteki, fot. biblioteka.piotrkow.pl

Gminna Biblioteka Publiczna w Kłodawie

Na 30-40 procent zaawansowania, ocenia wójt Kłodawy Anna Mołodciak, budowę nowego budynku w którym znajdzie miejsce biblioteka, pracownia komputerowa, sala multimedialna, a sam budynek pełnić będzie także rolę sali wiejskiej, gdzie miejsce znajdą stowarzyszenia lokalne – informuje portal zachod.pl. Koszt budowy nowej biblioteki to kwota 7,7 miliona złotych.

Więcej: Trwa budowa biblioteki w Kłodawie, strona www biblioteki

Miejska Biblioteka Publiczna we Wrocławiu

Niedawno otwarto dwie placówki biblioteczne dla mieszkańców Wrocławia. Pierwsza działa od 6 lipca przy ul. Chopina. W punkcie bibliotecznym można znaleźć zbiory dla dorosłych i dla dzieci. Natomiast niedawno otwarta Filia nr 17 na Ołtaszynie prezentuje się znakomicie po otwarciu. Znajduje się ona przy ul. Nenckiego 136a.

Więcej: strona www biblioteki, zdj. MBP we Wrocławiu, FB/Filia nr 17 MBP we Wrocławiu