KANON dziś – konkurs na najlepszą akcję promującą czytelnictwo

Zapraszamy nauczycieli i bibliotekarzy (z bibliotek szkolnych i publicznych) do udziału w konkursie „KANON dziś” na najlepszą akcję promującą czytelnictwo opartą na książkach nagrodzonych w ciągu 25 lat istnienia Ogólnopolskiej Nagrody Literackiej im. Kornela Makuszyńskiego. Lustro Biblioteki obejmuje Nagrodę swoim patronatem.

Celem konkursu jest promowanie najlepszej polskiej literatury wśród dzieci i młodzieży.

– Poprzez organizację konkursu pragniemy przypomnieć wspaniałe książki, jakie w ciągu ćwierćwiecza istnienia Nagrody zostały w niej wyróżnione oraz zachęcić dzieci do ich aktywnego czytania poprzez twórcze działanie – zaznaczają organizatory z Miejskiej Biblioteki Publicznej Galerii Książki w Oświęcimiu.

Do udziału w akcji będzie można zgłosić się między 3 a 30 września 2018 roku. Akcję należy przeprowadzić między 2 a 31 października 2018 roku. Szczegóły: mbp-oswiecim.pl/akcja-czytelnicza-konkurs.

KANON dziś – konkurs na najlepszą akcję promującą czytelnictwo

Na zwycięską szkołę lub bibliotekę czekają atrakcyjne nagrody: książki oraz nagrody rzeczowe o wartości 1000 zł.

Wszelkie pytania dotyczące konkursu prosimy kierować na adres: cld@mbp-oswiecim.pl

Regulamin konkursu „KANON dziś” dostępny jest na stronie: http://mbp-oswiecim.pl/akcja-czytelnicza-konkurs/.

25. Jubileuszowa Ogólnopolska Nagroda Literacka im. Kornela Makuszyńskiego

Źródło zdjęć: pixabay.com