Rabka Festival już w lipcu

Ponad 70 wydarzeń literackich: spotkań, warsztatów, szkoleń, gier miejskich, wystaw, spektakli i wieczorów wspólnego czytania – to wszystko czeka na dzieci i dorosłych podczas piątej edycji Międzynarodowego Festiwalu Literatury dziecięcej Rabka Festiwal, która potrwa od 4 do 7 lipca 2018. Lustro Biblioteki objęło wydarzenie swoim patronatem.

Wśród miejsc festiwalowych znalazła się Miejska Biblioteka Publiczna, która jest również współorganizatorem Rabka Festival. Będzie można dowiedzieć się tu m.in.: jak słowa czarują świat, jak pisać opowiadania, co możemy zrobić z naszym czasem, co to znaczy być wolnym oraz poczytać wierszyki podróżne. Nie zabraknie również pokoju literackich zagadek. Udział we wszystkich festiwalowych wydarzeniach jest bezpłatny, z wyjątkiem warsztatów i spektakli, gdzie obowiązują zapisy.

Warto zwrócić uwagę także na szkolenia dla dorosłych z ekspertami odbywające się 6 lipca, skierowane również do bibliotekarzy.

Szczegółowy program festiwalu znajduje się w załączniku i na stronie rabkafestival.pl

Wśród gości ludzie książki, między innymi: Grażyna Bąkiewicz, Justyna Bednarek, Barbara Gawryluk, Julia Friese, Grzegorz Leszczyński, Eva Lindstrom, Marianna Oklejak, Joanna Olech, Eliza Piotrowska, Michał Rusinek, Katarzyna Ryrych, Tomasz Samojlik, Zofia Stanecka, Elżbieta Wasiuczyńska, Wojciech Widłak oraz  aktorzy: Anna Seniuk, Tomasz Schimscheiner, Jerzy Stuhr, Wiktor Zborowski.

Źródło zdjęć: mat.pras., Andrzej Banas