Czytam sobie – konkurs dla spostrzegawczych

Książki czekają na spostrzegawczych! Znajdź hasło promujące czytanie i wygraj dla biblioteki książki z najpopularniejszej serii dla dzieci. Wśród tytułów nowości Wydawnictwa Egmont znalazły się opowieści o Irenie Sendlerowej, Józefie Piłsudskim oraz Kudełku i Grubelku – wesołych kłębkach kurzu.

O nowościach z serii Czytam sobie mogliście przeczytać tutaj:

Czytam sobie – 5 nowości pod patronatem Lustra Biblioteki

Niepodległość, star wars i mały chłopiec

Mała książka o wielkiej kobiecie w Rok Ireny Sendlerowej

Wesołe kudełki i ich świat w serii Czytam sobie

Odnajdź hasło

W powyższych czterech tekstach (podanych linkach) ukryte zostały słowa. Wszystkie dziesięć tworzy zdanie, które jest hasłem promującym czytelnictwo. I to właśnie jest zadanie konkursowe.

Aby odnaleźć hasło należy zapoznać się z treścią powyższych artykułów (linków) i znaleźć wyróżniające się słowo w tekście. Patrzcie uważnie i zapisujcie odnalezione słowa według poniższego klucza.

Hasło do odnalezienia:

Słowo 1 _ _

Słowo 2 _ _ _ _ _ _ _ _

Słowo 3 _ _ _ _

Słowo 4 _ _

Sowo 5 _ _ _ _ ,

Słowo 6 _ _ _ _

Słowo 7 _ _ _ _ _ _ _ _ _

Słowo 8 _ _ _ _ _ _ _ _ _ _

Słowo 9 _ _

Słowo 10 _ _ _ _ _ _!

Hasło należy przesłać poprzez poniższy formularz. Udział w konkursie mogą brać wszystkie biblioteki. Każda biblioteka i poszczególne filie mogą wysłać tylko jedno zgłoszenie do 12 maja br. do godz. 23:59. Organizator nie przyjmuje zgłoszeń, które będą zawierały błędy. Decyduje data wpłynięcia zgłoszenia na skrzynkę organizatora.

Nagrody

Próbuj szczęścia! Wygrywają zgłoszenia o numerach 5, 20, 50, 65, 95 bibliotek, które podadzą prawidłowe hasło.

Lustro Biblioteki i Wydawnictwo Egmont ufunduje 5 zestawów po 5 książek każdy złożony z nowości serii Czytam sobie.

czytam sobie

Bo czytanie jest od tego, żeby rozbudzać wyobraźnię na całego!