Komiks w edukacji humanistycznej – patronat Lustra Biblioteki

Komiks to bardzo ważne medium, które przyciąga młodych do bibliotek. W Stargardzie odbędzie się konferencja, której celem jest wzbogacenie warsztatu nauczycieli o środek wyrazu oraz medium komunikacyjne i artystyczne, jakim jest komiks. Lustro Biblioteki objęło wydarzenie swoim patronatem.

komiks

Zaproszenie

Głównym założeniem konferencji jest wzbogacenie warsztatu nauczycieli o środek wyrazu oraz medium komunikacyjne i artystyczne, jakim jest komiks, a także poznanie miejsca i roli komiksu w edukacji.

Zapoznanie uczestników konferencji z wynikami badań czytelnictwa komiksów w polskich bibliotekach oraz podsumowanie dziesięciu edycji Powiatowego Konkursu na Komiks Mój ulubiony bohater literacki w epoce, pokaże miejsce komiksu we współczesnej przestrzeni czytelniczej.

Komiks w edukacji humanistycznej

W programie konferencji:
– wykład wprowadzający na temat komiksu,
– komiksowe adaptacje literatury,
– czytelnictwo komiksów w polskich bibliotekach,
– 10 lat z komiksem, czyli podsumowanie Powiatowego Konkursu na Komiks Mój ulubiony bohater literacki w epoce,
– przygoda z komiksem Dominiki Borowskiej uczennicy I LO,
– wykorzystanie komiksu w pracy z młodzieżą.

Szczegóły dostępne są na stronie internetowej organizatora – Powiatowego Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Stargardzie oraz Książnicy Stargardzkiej.