Partnerstwo biblioteki publicznej z bibliotekami szkolnymi

Miejska Biblioteka Publiczna w Tomaszowie Lubelskim nawiązała współpracę z bibliotekami szkolnymi, która procentuje nowościami wydawniczymi i wspólnymi inicjatywami. Akcja ma na celu promocję czytelnictwa, ale także popularyzację edukacji czytelniczej. Jeszcze ważniejszym priorytetem okazuje się tu partnerstwo z wymiernymi korzyściami dla czytelników.

Nowości dla biblioteki szkolnej

22 lutego 2018 roku w ramach porozumienia o współpracy pomiędzy Miejską Biblioteką Publiczną im. Tomasza Zamoyskiego a Zespołem Szkół nr 3 im. Macieja Rataja, biblioteka przekazała szkole 51 pozycji wydawniczych. Przy kompletowaniu tytułów książek przed ich zakupem wzięto pod uwagę potrzeby partnerskiej biblioteki szkolnej. Prezenty w postaci książek 16 lutego br. otrzymała również biblioteka przy Zespole Szkół nr 2 im. gen. Władysława Sikorskiego, do której trafiły aż 122 książki.

MBP Tomaszów Lubelski

26,5 mln zł na zakup nowości wydawniczych do bibliotek publicznych