Niepodległa – rusza nabór wniosków do programu

Masz pomysł na świętowanie 100-lecia niepodległości? Złóż wniosek w programie „Niepodległa”. Budżet na dofinansowanie działań w ramach tego programu wynosi 6 milionów zł, a pojedynczy wniosek może uzyskać dotację od 8 do 150 tys. zł.

Niepodległa

Program dotacyjny „Niepodległa” ma wspierać tych organizatorów obchodów stulecia odzyskania niepodległości, którzy planują przygotowanie wydarzeń lokalnych i regionalnych. Promowane będą wydarzenia angażujące społeczności lokalne.

Dofinansowanie

Budżet na dofinansowanie działań w ramach tego programu wynosi 6 milionów zł, a pojedynczy wniosek może uzyskać dotację od 8 do 150 tys. zł. Uwaga! Trzeba zabezpieczyć 15% udziału własnego. Wnioski o dotacje przyjmowane będą od 26 lutego, a nabór potrwa 4 tygodnie.

Uprawnione podmioty

O dofinansowanie w ramach programu mogą starać się organizacje pozarządowe oraz samorządowe instytucje kultury. Podmioty uprawnione do składania wniosku o dofinansowanie mogą realizować zadanie we współpracy z jednym z partnerów wskazanych w regulaminie. Rodzaje kwalifikujących się zadań to np.:

• festiwale, koncerty, spektakle,
  • wytyczenie i oznakowanie szlaków tematycznych i historycznych,
  • tworzenie archiwów historii mówionej i archiwów społecznych
  • projekty animacyjno-edukacyjne, oparte na interakcji i współdziałaniu, np.: warsztaty, gry terenowe, questy
  • wystawy wraz z katalogami
  • publikacje

Warunki

• złożenie wniosku w ciągu 4 tygodni od 26 lutego
  • zapewnienie 15% udziału własnego
  • termin rozpoczęcia i zakończenia realizacji zadania musi nastąpić między 4 kwietnia a 20 listopada 2018 r.
  • można złożyć maksymalnie 1 wniosek.

Regulamin i szczegóły programu dotacyjnego „Niepodległa”.

Pomoce

FAQ – odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania

Webinarium – Jak przygotować dobry wniosek do programu „Niepodległa”

Źródło zdjęć: pixabay.com