Top 10 najlepszych artykułów 2017 roku

Oto lista 10 najczęściej czytanych artykułów minionego roku! Zainspirujcie się akcjami i wieloma pomysłami! Sprawdźcie, jakie tematy budziły dyskusję w 2017 roku. Zobaczcie to raz jeszcze w Lustrze Biblioteki!

Top 10 najlepszych artykułów 2017 roku

Rekordowo, bo ponad 136 tys. razy został przeczytany artykuł dotyczący księgozbioru Bibliotek Filozoficznych.

Dewastacja Bibliotek Filozoficznych – do usunięcia 80 tys. książek

Na drugim miejscu informacja o wynikach głosowania w plebiscycie na lekturę Narodowego Czytania. Lustro Biblioteki jako pierwsze medium w Polsce opublikowało wybór rodaków (nawet przed stroną organizatora prezydent.pl).

Znamy tytuł dzieła na Narodowe Czytanie 2017

Miejsce na podium z pozytywnym akcentem zajmują nowe regulacje zawodu bibliotekarza oraz życzenia z okazji Dnia Przytulania Bibliotekarzy.

Międzynarodowy Dzień Przytulania Bibliotekarzy

I znów Narodowe Czytanie 🙂

Wybierz lekturę Narodowego Czytania 2017

A to czytaj, kto ciekawy – Narodowe Czytanie Wesela

Do wspólnej lektury z morałem zachęcał także artykuł o wyjątkowej książce „Niewidzialni”.

Niewidzialni – książka, którą przeczytasz tylko na mrozie

Najczęściej czytanym działem jest cykl Nowe Biblioteki. A najbardziej poczytnym materiałem ten o wrocławskiej Poczytalni. Wkrótce jeszcze więcej informacji o tej bibliotece na dworcu PKP oraz obszerny artykuł na temat modernizacji polskich bibliotek.

Poczytalnia – nowa biblioteka na dworcu PKP

W 2017 roku pojawiło się dużo wywiadów z ciekawymi osobami. Ten o Domie Spokojnej Książki był waszym zdaniem najciekawszy i najczęściej czytany.

Przystań dla opuszczonych książek [wywiad]

Lustro Biblioteki nagłośniło również akcję pomocy dla cieszyńskiej biblioteki. A efektach tej akcji i o pomocy z całego świata przeczytacie w artykule dyrektor biblioteki.

Pożar w cieszyńskiej bibliotece

Z uznaniem spotykają się zawsze bezpłatne materiały, które tworzę. I warto, bo inspiracji nigdy za wiele. Cieszę się, że pomysły są wykorzystywane przez was w praktyce 🙂 Najbardziej potrzebnym artykułem okazał się ten o promocji czytelnictwa niewielkim kosztem.

Czytanie wzbogaca – promuj czytelnictwo niewielkim kosztem

I na sam koniec pierwszy w Polsce Ranking bibliotek w social mediach. Jak myślicie kto w 2018 roku zajmie pierwsze miejsce?

Ranking bibliotek w social mediach 2017

Na deser 5 ostatnich miejsc wartych przypomnienia (oczywiście w kolejności poczytności).

Dofinansowania dla bibliotek, z których warto skorzystać!

Cała prawda o bibliotekach i czytelnikach w memach

10 AKCJI VIRALOWYCH PROMUJĄCYCH CZYTELNICTWO I BIBLIOTEKI

Świat komiksu, czyli wielki powrót Kajka i Kokosza

Moda na czytanie w wydaniu chełmskiej biblioteki