Kalisiana warte tysiące

Miejska Biblioteka Publiczna w Kaliszu może pochwalić się cenną kolekcją zbiorów zwanych kalisiana. Wśród nich albumy, atlasy, książki i nie tylko, a wszystkie tematycznie związane z miastem. Łącznie 240 egzemplarzy.

„Chronica Polonorum” to najstarszy starodruk w zbiorach biblioteki, z kolei najdroższym jest Atlas Ptolemeusza. W artykule autorstwa AW o zbiorach specjalnych MBP w Kaliszu, szukaniu ich, opracowywaniu oraz ciekawostkach historycznych. Dodatkowo znajdziemy zestawienie zakupów antykwarycznych.

W ostatnich 10 latach placówka, wspierana przez miasto, na starodruki poświęcone naszemu miastu wydała prawie 85 tysięcy złotych. – Wyszukujemy starodruków związanych z Kaliszem, bądź w oficynach kaliskich drukowanych – zdradza Adam Borowiak, dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Kaliszu.

Galerię zdjęć zbiorów specjalnych zobaczycie w linku poniżej.

Czytaj więcej na faktykaliskie.pl
Źródło zdjęć: pixabay.com