Granty i dotacje dla bibliotek – programy MKiDN 2018

Ogłoszono listy programów Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego na rok 2018. Biblioteki mogą zgłaszać wnioski o dotacje. Terminy naborów wniosków przypadają na 31 stycznia 2018 r.

Programy MKiDN 2018

Jak podało ministerstwo: opublikowane regulaminy zawierają szczegółowe informacje dotyczące zmian w zakresie i procedurach programu. Informacje ogólne dotyczące zakresu zmian w programach dotyczących pomocy publicznej są opublikowane w osobnym komunikacie w zakładce każdego programu.

Lista programów MKiDN dostępna jest na stronie internetowej mkidn.gov.pl

W terminie późniejszym ogłoszone zostaną nabory do programów Literatura, Rozwój sektorów kreatywnych oraz Promocja kultury polskiej za granicą 2019 – Promesa, a także nowy program dotyczący nagrań i wydawnictw muzycznych.

Warto również zapoznać się z wytycznymi do oceny wniosków oraz realizacji zadań w ramach programów.

Pomoc dla bibliotekarzy

Jak zdobyć dofinansowanie dla biblioteki? Sprawdzone porady i dobre praktyki pisania wniosków opisują bibliotekarze w nr 6 „Biblioteki Publicznej”. Ponadto lista grantów, programów i dotacji.

Granty i dotacje dla bibliotek