Ogólnopolska Konferencja Biblioterapeutyczna – patronat Lustra Biblioteki

Książka kluczem do zrozumienia siebie i innych to temat przewodni Ogólnopolskiej Konferencji Biblioterapeutycznej w Opolu. Konferencja będzie miała charakter warsztatowo-szkoleniowy. Lustro Biblioteki objęło wydarzenie swoim patronatem.

14-15 listopada 2017 r. odbędzie się Ogólnopolska Konferencja Biblioterapeutyczna, III edycja opolska ,,Książka kluczem do zrozumienia siebie i innych”. Konferencja będzie miała charakter warsztatowo-szkoleniowy. Uświetni obchody 20-lecia powstania Polskiego Towarzystwa Biblioterapeutycznego.

Dwudniowe spotkanie bibliotekarzy, nauczycieli, ekspertów w dziedzinie literatury, ekspertów biblioterapeutów, wydawców oraz animatorów kultury literackiej najmłodszych stanie się otwartą przestrzenią do wymiany doświadczeń, wiedzy merytorycznej oraz zdobycia umiejętności praktycznego wykorzystania elementów biblioterapii w edukacji czytelniczej. W gronie prelegentów znajdą się najwybitniejsze osoby ze środowiska biblioterapeutycznego, eksperci praktycy z całej Polski. Konferencja odbędzie się w trakcie obchodów Ogólnopolskiego Dnia Biblioterapii.

Głównymi organizatorami konferencji są Regionalny Zespół Placówek Wsparcia Edukacji Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Opolu oraz Polskie Towarzystwo Biblioterapeutyczne.

Szczegóły konferencji, formularz zgłoszeniowy i program dostępne są na stronie konferencja.pedagogiczna.pl.

Źródło zdjęć: pixabay.com