Cała prawda o bibliotekach i czytelnikach w memach

Jak wygląda codzienna praca bibliotekarza i bibliotekarki? Jak reagują czytelnicy na nowości? Co się dzieje kiedy biblioteka jest nieczynna? Zobacz memy biblioteczne pokazujące sytuacje bliskie czytelnikom i codzienną pracę bibliotekarzy.

Memy biblioteczne

Memy biblioteczne to pokazanie pracy pierwszej prawdziwej wyszukiwarki czy drugiej strony brzydkiej okładki. To także sposób na promocję biblioteki.

Oto galeria dobrze znanych memów w wykonaniu Miejskiej Biblioteki Publicznej w Lublinie. Autorkami memów są bibliotekarki Izabela Czop, Monika Schmeichel-Zarzeczna, Natalia Kraszkiewicz. Ilustracje wykonała Izabela Czop.

– Obecnie memy są atrakcyjną i przystępną formą komentowania rzeczywistości. Celem memów bibliotecznych jest zmniejszenie dystansu między czytelnikiem a bibliotekarzem oraz pokazanie, że czytanie we współczesnym świecie też jest trendy. Ilustracje w memach przedstawiają sytuacje bliskie czytelnikom a niekiedy odnoszą się do biblioteki i bibliotekarza – mówią autorki.

Aktualizacja

Bezpłatne ebooki dla dzieci w języku ukraińskim