Bezpłatne warsztaty dla bibliotekarzy

Jeśli interesujesz się bibliotekami cyfrowymi i chcesz poznać sekrety Polony oraz cyfrowy skarbiec Biblioteki Narodowej skorzystaj z bezpłatnych warsztatów. Zapraszam bibliotekarzy i nauczycieli bibliotekarzy już w listopadzie.

POLONA to jedna z najnowocześniejszych bibliotek cyfrowych na świecie i jednocześnie największa tego typu biblioteka w Polsce. Biblioteka Narodowa, administrator POLONY, udostępnia w serwisie nie tylko swoje zbiory, ale też obiekty innych instytucji. Przy użyciu najnowocześniejszego sprzętu codziennie digitalizowanych jest nawet 2000 obiektów: książek, starych druków, rękopisów, grafik, map, nut, fotografii, ulotek, afiszy i pocztówek. Większość należy do domeny publicznej, dzięki czemu można je za darmo pobierać i dowolnie wykorzystywać.

POLONA/2miliony

W związku uruchomieniem nowej wersji serwisu POLONA w listopadzie będę mieć przyjemność prowadzić dla bibliotekarzy i nauczycieli bibliotekarzy warsztaty „POLONA/2miliony”. Osoby biorące udział w warsztatach dowiedzą się m.in.:

• jakie zmiany wprowadzono w serwisie,
  • jak korzystać z wyszukiwania,
  • co kryją dostępne w POLONIE kolekcje,
  • czym jest Panel Prasy,
  • czym jest kolekcja Instytucji i jak ją stworzyć,
  • do czego i w jaki sposób można wykorzystać POLONĘ w codziennej pracy.

Terminy: 13.11.017, 17.11.2017, 20.11.2017 oraz 21.11.2017

Uczestnicy: bibliotekarze i nauczyciele bibliotekarze

Szczegółowy program i formularz zgłoszeniowy dostępne są na stronie pod tym linkiem.

Źródło zdjęć: pixabay.com