Prywatna „biblioteka niepubliczna”

Magia w książkach to życie antykwariatu Grochowskiego po prawej stronie Wisły. Zapraszam na zwiedzanie i poznanie pracy „pana od literek”.

W reportażu Eweliny Karpacz-Oboładze o warszawskim antykwariacie – „bibliotece niepublicznej”. Klimat reportażu oddaje prawdziwą pracę z książkami. To rozmowa z „panem od literek”, czyli Michałem Pabianem, dramaturgiem i językoznawcą w audycji „Reportaż w Trójce” Polskiego Radia.

W materiale także o archiwum egzystencji, sektorze klasyki, książkach pod ochroną i tych wstydliwych publikacjach, dziale cymeliów ze specjalną półką z najlepszym dobrem narodowym oraz Hannie Gronkiewicz-Waltz.

Nazywa je biblioteką niepubliczną. – Jesteśmy w pierwszych salach, gdzie można się rozdzielić na sektor klasyki albo na sektor czytelni i spraw bieżących – opowiada bohater reportażu oprowadzając po tej niezwykłej bibliotece i zdradzając, gdzie stoją książki prof. Marii Janion, a gdzie te autorstwa Marii Czubaszek.

Boje się tego, że człowiek byłby nikim i stanie się nikim jak przestanie czytać – mówi Michał Pabian.

Słuchaj audycji na polskieradio.pl
Źródło zdjęć: pixabay.com